/  2019-2020   /  Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku obchodziła Europejski Dzień Języków Obcych.

W tym dniu odbył się apel dla klas I-VIII pod hasłem: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych”. Uczniowie przedstawili zabawne scenki ukazujące jak ważna jest znajomość języków obcych, a także w jak kłopotliwej sytuacji można znaleźć się, jeśli nie potrafimy porozumieć się w żadnych obcym języku. Uczniowie mogli także sprawdzić swoją znajomość różnych języków biorąc udział w zabawie językowej. Podczas apelu rozstrzygnięty został także konkurs na wiersz pod hasłem: „Język angielski – Twoje okno na świat”. Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska wręczyła trojgu laureatom oraz dwóm osobom wyróżnionym dyplomy i nagrody. Zwycięzcy zaprezentowali swoje utwory na forum szkoły.

Wszystkie lekcje języków obcych tego dnia były inne niż zazwyczaj. Uczniowie grali w gry językowe, rozpoznawali znaczenia problematycznych zwrotów, tzw. „fałszywych przyjaciół” oraz próbowali czytać najdłuższe słowa w różnych językach.

To był bardzo przyjemny i pouczający dzień.