/  2020/2021   /  E-lekcja doradztwa zawodowego – ,,Osobowość a zawód”

E-lekcja doradztwa zawodowego – ,,Osobowość a zawód”

Uczniowie klas: 7a, 7b i 7s oraz klasy 8b uczestniczyli w e-lekcji doradztwa zawodowego na temat: ,,Osobowość a zawód”. Lekcja została zorganizowana przez szkolnego doradcę zawodowego przy współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych w Warszawie.

Uczniowie korzystali z polskiej platformy ClickMeeting. Dzięki jej możliwościom podczas zajęć zostały wykorzystane różne środki przekazu. Uczniowie mieli możliwość wypowiedzi nie tylko w formie pisemnej, ale również graficznej. Aktywnie rozwiązywali zdania, ćwiczenia oraz quiz. Zwycięzcy quizu zostaną nagrodzeni drobnym upominkami od prowadzących.

Celem zajęć było uświadomienie sobie własnych cech osobowości i określenie umiejętności, które predysponują do wykonywania przyszłego zawodu. Uczniowie pozytywnie ocenili zajęcia, ich przydatność i sposób realizacji przez prowadzące.