/  2016-2017   /  Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Jak każdego roku obchody Dnia Ziemi w naszej szkole to ważne wydarzenie wpisane na stałe w kalendarz szkolny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Moje pasje przyrodnicze”. W sali gimnastycznej stworzyliśmy wystawę zwierząt hodowanych przez uczniów w swoich domach, pokazaliśmy kolekcje roślin, muszli i skał. Można było podziwiać kanarki, papugi, szynszyle, myszoskoczki, świnki morskie i chomiki różnych ras. Nie zabrakło królików, patyczaków, rybek, żółwi, rasowych kotów, a nawet szczurów! Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się wylinki pająków- ptaszników i odciski paproci sprzed 100 mln lat! Dekoracją wystawy były liczne plakaty i projekty związane z tematyką proekologiczną wykonane przez uczniów SP 3, którzy w tym dniu ubrani byli na zielono. Dopełnieniem wszystkich działań była projekcja filmu „Cudowna Planeta”. To był dzień pełen wrażeń. Uświadomił wszystkim piękno przyrody i konieczność jej ochrony.