/  2015-2016   /  Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Dzień 22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku, jak każdego roku, to wielkie ekologiczne święto- ,,Dzień Ziemi”. Uczniowie i nauczyciele, którzy chcą żyć dbając o środowisko, przyszli ubrani na zielono. Atrakcją tegorocznych obchodów Święta naszej planety był udział  uczniów w ,,żywej” lekcji przyrody. Pan Jarosław Rejmer, który od kilkunastu lat zajmuje się hodowlą gadów, owadów i pajęczaków zabrał uczniów do fascynującego świata żywych zwierząt egzotycznych. Uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć kameleona, straszyka, patyczaki, modliszkę i krocionogi.  Poznaliśmy tajniki ich hodowli, mogliśmy dotknąć i zobaczyć z bliska ciekawe okazy. Uczniowie, z troski o Ziemię, przygotowali gazetki tematyczne, napisali ,, Listy dla Ziemi”  i wiersze w ramach konkursu ,,Eko- Poeta”,  wzięli udział w lekcjach na temat potrzeby ochrony środowiska. Klasy młodsze zaangażowały się w obchody wykonując ,,śmieciosztukę”  z surowców wtórnych. Podsumowaniem szkolnych obchodów Dnia Ziemi będzie udział 50- osobowej grupy przedstawicieli klas w ogólnopolskich obchodach tego dnia na Polach Mokotowskich w Warszawie w dniu 24 kwietnia 2016 roku.