/  Aktualności   /  2018-2019   /  Dzień ze Świętym Janem Pawłem II

Dzień ze Świętym Janem Pawłem II

We wtorek 2 kwietnia 2019 r. wraz z całą społecznością szkolną upamiętniliśmy 14 Rocznicę Śmierci szczególnej postaci – Papieża Polaka, Świętego Jana Pawła II. To właśnie ten Wielki Święty był głównym bohaterem okolicznościowych lekcji religii, na których uczniowie bliżej poznali Jego życie i działalność. Dowiedzieli się kogo nazywamy świętym, w jaki sposób Papież Polak zasłużył sobie na miano świętego oraz w jaki sposób Kościół stwierdza fakt czyjejś świętości. Słuchaliśmy także pięknych i nastrojowych wspomnień, refleksyjnych tekstów, pełnych humoru anegdot, wykonywaliśmy wiosenne kwiaty z nieśmiertelnymi przesłaniami Świętego Polaka dzieląc się nimi ze społecznością szkolną, okolicznościowe plakaty oraz śpiewaliśmy nie zapomnianą „Barkę”, czyli ulubioną pieśń Ojca Świętego. Dziś wiemy, że niekoniecznie musimy pojechać do Rzymu, aby uzyskać audiencję w Watykanie, o której marzyło i marzy tyle osób. Teraz wymarzoną audiencję możemy uzyskać w każdej chwili. Dzięki temu, że Święty Jan Paweł II jest już w niebie, każdy z nas ma możliwość obcowania z nim i odbycia prywatnej rozmowy przez modlitwę. To naprawdę niesamowite, że te modlitwy są wysłuchiwane. Jak przystało na prawdziwy upamiętniający Dzień ze Świętym Janem Pawłem II nie zabrakło również „papieskich kremówek” serwowanych przez szefa naszej szkolnej kuchni, które z apetytem pałaszowaliśmy – ukłon w stronę szefa.