Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2012-2013   /  Dzień Zdrowego Śniadania

Dzień Zdrowego Śniadania

W czwartek  (8 listopada) w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbył się

DZIEŃ ZDROWEGO  ŚNIADANIA

Program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa Dla Zdrowia, które do dotychczasowych  działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce chce dodać szeroko zakrojoną  edukację najmłodszych oraz zaangażować rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Najważniejsze cele programu:

  1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
  2. Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce- poprzez edukację.

Co za smaki! Ale zapachy! Same pyszności! Ogólnopolska akcja Śniadanie Daje Moc.

Uczniowie klas I-III wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali wspólne zdrowe śniadanie. W klasach pachniało świeżym ogórkiem, aromatycznym pieczywem, twarożkiem. Mali kucharze przygotowywali z różnych produktów kolorowe kanapki, sałatki oraz wiele innych pyszności. Z wielkim zaangażowaniem i zapałem zostały wyczarowane smaczne potrawy śniadaniowe.

Wychowawcy przeprowadzili pogadanki n/t zasad zdrowego odżywiania oraz przypomnieli, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

Dzień Zdrowego Śniadania to wyjątkowa okazja, aby rozpocząć tradycję jedzenia wspólnych śniadań w szkole. Dzięki temu wszyscy uczniowie będą mieli energię do nauki i zabawy każdego dnia.