/  2014-2015   /  Dzień Zdrowego Śniadania

Dzień Zdrowego Śniadania

7 listopada w ramach programu „Śniadanie Daje Moc” i innowacji pedagogicznej „Modyfikacja stylu życia – modelowanie zachowań” w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Zdrowego Śniadania”, aby zwrócić uwagę na ważną rolę śniadania w diecie każdego człowieka. Uczniowie razem z nauczycielami zasiedli do wspólnego śniadania obfitującego w zdrowe i smaczne produkty. Na stołach królowały: zielona sałata, czerwone pomidory, rzodkiewki, pieczywo wieloziarniste i wiele innych warzyw i owoców. Do picia dzieci przyniosły wodę i soki owocowe. Akcja ma na celu promowanie zasad prawidłowego żywienia. Pamiętając o higienie każdy uczeń przygotował kolorowe kanapki, które wyjątkowo smakowały. W ten sposób uczniowie poznają zasady zdrowego odżywiania i kształtują prawidłowe nawyki żywieniowe. Wiedzą, że to najważniejszy posiłek dnia i dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Akcję edukacyjną zakończyła pogadanka z pielęgniarką szkolną na temat zdrowego sposobu odżywiania.