/  2010-2011   /  Dzień Talentów

Dzień Talentów

W dniu 21 marca 2011r.  to Dzień Talentów i pod takim też hasłem przebiegały szkolne uroczystości. Na początku swoje umiejętności wokalne zaprezentował chór szkolny, który wprowadził wszystkich zgromadzonych w wiosenny nastrój. Usłyszeliśmy piosenki o wiośnie, marzeniach, ekologii, a nawet o kobietach. Za sprawą laureatów Szkolnych Konkursów Recytatorskich   przenieśliśmy się z krainy marzeń do krainy poezji. Już po raz ósmy miały miejsce prezentacje najlepszych recytatorów i małych „aktorów” z naszej szkoły. Celem konkursów jest popularyzowanie literatury dziecięcej polskich autorów, prezentacja umiejętności artystycznych uzdolnionych dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz odkrywanie talentów i rozwijanie zainteresowań naszych uczniów.
W eliminacjach szkolnych wzięło udział 15 uczniów z klas 0 –III oraz  29 uczniów z klas IV – VI. Jak co roku  komisje miały problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż poziom konkursu był bardzo wyrównany. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością tekstów wierszy polskich autorów, pomysłowością oraz poczuciem humoru.

W kategorii klas 0-III konkursu „ Był sobie wiersz” przyznano 3 równorzędne nagrody, a zdobyli je :

Anna Gierkowska – kl. 2c – wiersz pt. „ Pastereczka” Dorota Gellner
Jakub Gorlewski – kl.2d – wiersz pt. „Nocny Marek” Danuta Wawiłow
Aleksandra Maraszek – kl.3a – wiersz pt. „Stefek Burczymucha” Maria Konopnicka

W kategorii klas IV – VI konkursu „ Mistrz Recytacji i Humoru”
I miejsce zdobyła Aleksandra Bartkowska uczennica klasy IV e”Włos” Jan Brzechwa
II miejsce – Karolina Fabczak uczennica klasy V b „Kurcze blade” Wanda Chotomska
III miejsce – Barbara Lewandowska uczennica klasy V d „Sklep dla żab” Dorota Gellner

Komisja konkursowa postanowiła także wyróżnić :
Karolinę Szostek z kl. VI e „Rozmawiała gęś z prosięciem” Jan Brzechwa
Barbarę Akpang z kl. IV e „Jajko” Jan Brzechwa
Gabrielę Majtczak z kl. V c „Wiewiórka i bóbr” Jan Brzechwa

Oba konkursy dostarczyły nam wszystkim wielu wrażeń i utwierdziły w przekonaniu, że warto pielęgnować talenty!!!
Po zakończeniu konkursowych zmagań uczniowie i nauczyciele mieli możliwość obejrzenia prac ucznia klasy IV e Mikołaja Wojtasa, którego pasją jest rysowanie statków i okrętów. Talent swojego wychowanka zauważyła i postanowiła zaprezentować szerszej grupie odbiorców wychowawczyni klasy p. Ewa Chrzanowska.