/  2017-2018   /  Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Hasło przewodnie tej międzynarodowej akcji brzmiało: „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Poprzez wspólną zabawę na terenie szkoły propagowano zasadność uczenia się tabliczki mnożenia i wykorzystywania jej w codziennych czynnościach. Uczniowie klas piątych wcielili się w rolę egzaminatorów  i odpytywali swoich starszych kolegów oraz mieszkańców Płońska. Młodzi matematycy z  klas trzecich podczas przerw rozwiązywali zagadki związane z tabliczką mnożenia. Kolorową kredą zapisywali ich rozwiązania na kostce przed budynkiem szkoły. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto weszło na stałe do szkolnego kalendarza „płońskiej Trójki”.