Image Alt

SP3 Płońsk

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Dzień Edukacji Narodowej w parafii św. Ojca Pio

Dzień Edukacji Narodowej w parafii św. Ojca Pio

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w niedzielę 14 października o godzinie 11.30 w parafii pod wezwaniem św. Ojca Pio odbyła się  uroczysta Msza Święta sprawowana w intencji dyrekcji, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Eucharystii przewodniczył ks. Adam Warda, natomiast nauczyciele i dyrekcja czynnie włączyli się w uświetnienie oprawy liturgicznej: czytając komentarze, modlitwę wiernych, czytanie  z Pisma Świętego i procesję z darami. Wspólna Msza Święta miała charakter dziękczynny za codzienny trud pracy nauczycieli i była okazją do pogłębionej refleksji nad powołaniem do nauczania i kierowania się dekalogiem  w codziennej pracy dydaktycznej. Na zakończenie uroczystej Eucharystii głos zabrał ks. Adam Warda, który w imieniu nieobecnego proboszcza ks. Tomasza Markowicza złożył dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia wszelkich łask i bożego błogosławieństwa. Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska podziękowała za wspólnie przeżytą Eucharystię i modlitwę w czasie sprawowanej liturgii składając wraz z dziećmi kwiaty na ręce ks. Adama Wardy.