/  2009-2010   /  Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

„ Szczególny dziś dzień – święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów”  – tymi słowami przywitały nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku w dniu ich święta dwie uczennice z klasy piątej.
W dniu 14 października w naszej szkole odbył się bowiem uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Teodozja Gorlewska, która przywitała goszczącego u nas pana Burmistrza i złożyła życzenia nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Do życzeń i pozdrowień dołączył się również pan Burmistrz, który na ręce pani dyrektor wręczył kwiaty.
Następnie prowadzące uczennice zaprosiły wszystkich do obejrzenia programu artystycznego pt. „ Z życia pewnej szkoły”. Na scenie pojawiła się dziennikarka pewnego czasopisma, która przeprowadzała z uczniami wywiady na temat ich szkoły i uczących w niej nauczycieli. Nasi uczniowie na wszystkie pytania odpowiadali śpiewająco, dając tym samym wyraz temu, że nasza szkoła i ludzie w niej pracujący to „wesoła gromadka”.
Występującym na scenie aktorom towarzyszył chór, który umilał czas skocznymi piosenkami o nauczycielach i dla nauczycieli.

.