/  2012-2013   /  Dni Kultury Angielskiej

Dni Kultury Angielskiej

W dniach 25-27 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku odbyły się Dni Kultury Angielskiej organizowane przez nauczycielki języka angielskiego: Dorotę Ryglewicz, Małgorzatę Chojnacką, Iwonę Idzikowską i Weronikę Betlejewską. Osobą odpowiedzialną za przebieg Dni Kultury Angielskiej była Iwona Idzikowska natomiast osobą, która przygotowywała do konkursu uczniów klas I – III była Weronika Betlejewska. Celem tego corocznego wydarzenia było przede wszystkim propagowanie nauki języków obcych, ale także zapoznawanie uczniów z różnorodnością językową i kulturową krajów anglojęzycznych i poznawanie zwyczajów, tradycji i kultury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych.
W tych dniach uczniowie poznawali historię i tradycje krajów anglojęzycznych. W szkole odbywały się lekcje tematyczne, w salach można było zobaczyć hasła i zdjęcia związane z kulturą. Przeprowadzono także konkurs na czytanie ze zrozumieniem. W klasach I-III uczniowie rysowali plakaty tematyczne.

Pierwszego dnia długie przerwy zostały uatrakcyjnione obecnością ucznia – oficera Gwardii Królewskiej, który towarzyszył naszej uczennicy-skrzypaczce podczas jej krótkiego recitalu pieśni związanych z kulturą krajów anglojęzycznych.
Drugiego dnia odbył się Konkurs Muzyki Angielskiej. Uczniowie wystąpili w roli wybranych przez siebie wokalistów i zespołów, a najlepsze występy zostały nagrodzone statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi. W trakcie tej uroczystości zaprezentowaliśmy też „Anglię w pigułce” – prowadzący opowiadali o zwyczajach panujących w Anglii, a kilkoro uczniów klas IV-VI odegrało scenki z życia Anglików. Podczas przerwy, podczas której obradowało jury, uczennica klasy VIb Aleksandra Kaczmarska zagrała na skrzypcach dwa tradycyjne utwory nawiązujące do kultury Stanów Zjednoczonych i Irlandii.

Jury w składzie:

Dyrektor Szkoły: Teodozja Gorlewska

Wicedyrektor Marzanna Szacherska

Nauczyciel języka angielskiego: Małgorzata Chojnacka

Nauczyciel muzyki: Danuta Krysiak

Starszy Konsultant Metodyczny Wydawnictwa Pearson: Anna Adamczyk wybrało następujące osoby:

I miejsce Kinga Winczewska, kl. 4a – Zespół EUROPE „Carrie

II miejsce: Martyna Stankowska kl. 3a i Monika Kowalewska kl. 6c -obie dziewczynki śpiewały Adele ” Someone Like You”

III Aleksandra Maraszek kl. 5a – Melanie Fiona „Monday Morning”

WYRÓŻNIENIA:

Karol Nowakowski kl. 3a – Robbie Williams „Candy”

Weronika Sadowska kl. 4c – Maroon 5 „Dailight”