/  Aktualności   /  2018-2019   /  Dekanalny Konkurs Biblijny

Dekanalny Konkurs Biblijny

W czwartek, 7 marca 2019r. w Parafii Świętego Michała Archanioła w Płońsku odbyła się kolejna edycja Dekanalnego Konkursu Biblijnego. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się biegłą znajomością Ewangelii Świętego Łukasza. Poprzeczką podnoszącą poziom trudności była lektura i analiza tych ksiąg z najnowszego przekładu z języków oryginalnych i komentarzami Edycji Świętego Pawła, nie z Biblii Tysiąclecia, którą najbardziej znamy oraz najwięcej korzystamy na katechezie i w domu. Po zmaganiach szkolnych i parafialnych finalistami Konkursu Dekanalnego zostali: Maria Miączyńska z kl. Va, Krzysztof Kwiatkowski z kl. Vb i Patrycja Giera z kl. VIc. Najlepiej z naszej szkolnej trójki napisała Marysia Miączyńska, choć na tytuł laureata trzeba jeszcze popracować. Gorąco zachęcamy innych uczniów do tego, aby odłożyli swoje komórki, tablety, komputery i w wolnych chwilach sięgnęli po lekturę Biblii, by znaleźć w niej szczególnie ważne treści, nowe wiadomości i nieprzemijające wartości. Słowo Boże ma swoją dynamiczną moc i trwać będzie zawsze.