/  2013-2014   /  Cała Trójka czyta Fredrę

Cała Trójka czyta Fredrę

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku od ośmiu lat uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja jest skierowana nie tylko do dzieci, ale również do rodziców i nauczycieli. Szczególnym akcentem kampanii jest Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.  Ma  on na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom. To prawdziwe święto szkoły. W tych dniach naszą szkołę odwiedza wielu znakomitych gości, którzy nie tylko czytają uczniom fragmenty literatury dziecięcej, ale opowiadają o swojej pracy. Ważnym wydarzeniem w tym roku szkolnym był udział naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli w akcji Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry, organizowanym przez Urząd Miasta w Płońsku, Miejską Bibliotekę Publiczną i Miejskie Centrum Kultury. Dzień ten był radosnym spotkaniem z komediami Fredry, z jego piękną polszczyzną i ponadczasowym dowcipem. W ramach realizacji planu kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, w akcję zaangażowana została cała społeczność szkolna. Podczas zajęć nauczyciele przybliżyli dzieciom postać i twórczość wybitnego polskiego komediopisarza. Uczniowie wykonali do wysłuchanych utworów prace plastyczne. Dyrekcja szkoły i koordynatorzy akcji zwrócili się z prośbą do pana Burmistrza Płońska, Andrzeja Pietrasika o możliwość zorganizowania w Urzędzie Miasta w Płońsku ekspozycji pt. „Cała Trójka czyta Fredrę” z najciekawszymi pracami dzieci oraz ze zdjęciami z Płońskiego Dnia Fredry. W ten sposób chcieliśmy przypomnieć to ciekawe przedsięwzięcie i zachęcić wszystkich Płońszczan do lektury utworów Aleksandra Fredry. Wystawę można było oglądać od 20 stycznia do 20 lutego 2014r.