/  2016-2017   /  Bezpieczne ferie

Bezpieczne ferie

Zbliżające się ferie zimowe to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. W czasie trwania ferii nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też dnia 6 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku z funkcjonariuszami Policji z Komendy Powiatowej w Płońsku – sierżant sztabową panią Moniką Drzewaszewską i starszym aspirantem Jarosławem Trębskim. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wolnych dni. Funkcjonariusze ostrzegli uczniów przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać. Dzieci wspólnie z policjantami przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na lodowisku, stoku narciarskim oraz innych miejscach podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przestrzegli również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach i zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Zwrócili także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych i przypomnieli numery telefonów alarmowych. Przeprowadzone działanie prewencyjne na pewno wpłyną na bezpieczeństwo w czasie zabaw zimowych. Wszystkim  życzymy, aby ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie.