/  2016-2017   /  Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych

Chociaż do sylwestrowych i karnawałowych  szaleństw zostało jeszcze trochę czasu to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku wraz z katechetami, nauczycielami i wychowawcami wzięli udział w  „Balu Wszystkich Świętych”. Nauczyciele religii postanowili dać  dzieciom inną formę przeżywania  ważnego dla ludzi wierzących listopadowego  czasu Uroczystości Wszystkich Świętych. W płońskiej ,,trójce” tego dnia było jak w niebie. Płońsk chyba nigdy nie widział w jednym miejscu tyle świętych osób! Uczestnicy balu przyszli przebrani za wybranego przez siebie świętego,  świętą czy anioły. Bal rozpoczął się od korowodu świętych udekorowaną „niebiańską bramą” w rytmie piosenki Budki Suflera „Wszyscy święci balują w niebie”. A wszystko po to, by uczyć kultury przeżywania czasu Wszystkich Świętych. W specjalnie udekorowanej na tę uroczystość sali odbyła się radosna zabawa: był  wspólnotowy taniec, który poprowadziła  p. Aneta Sybicka,  konkurs tańca, ciekawe stroje i wspólne pląsy. O oprawę muzyczną  zadbał  p. Mariusz Gajewski. Nad dobrą i radosną zabawą czuwały  panie katechetki oraz ks. Dawid Wysocki. Przygotowanie do balu było okazją do poznania ciekawych postaci  i życiorysów: świętych księżniczek,  królów, rycerzy, zakonników, świętych dziewcząt i chłopców. „ŚWIĘCI ZAWSZE SĄ DLA NAS SZKOŁĄ PIĘKNYCH POSTAW” Aby dobrze się bawić, naprawdę nie trzeba przebierać się za kogoś, kto straszy, można przebrać się za kogoś, kto kocha.

eba.