/  2010-2011   /  Akcja ,,…z natury segreguję”

Akcja ,,…z natury segreguję”

Od 15 do 26 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku  selektywnie segregowali odpady w ramach akcji ,,…z natury segreguję!”.  We wszystkich klasach odbywały się specjalne lekcje i warsztaty, wystawy, prezentacje. Ogłoszone zostały konkursy towarzyszące- plastyczny, techniczny i fotograficzny, których rozstrzygnięcie nastąpiło 3 grudnia 2010 roku podczas miejskiego finału akcji. Do naszej szkoły przybyło 350 przedstawicieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów płońskich. Całą akcję honorowym patronatem objął Burmistrz Płońska- Andrzej Pietrasik. Wśród gości byli również przedstawiciele firmy Kraft Foods Polska Sa- fabryka LU Polska w Płońsku oraz prezes Polskiego Systemu Recyklingu.
Wszyscy mogliśmy podziwiać przedstawienia i prezentacje przygotowane przez  uczestniczące w akcji przedszkola i szkoły. Wśród występujących nie zabrakło naszych zespołów tanecznych, które pokazały się w tańcach nowoczesnych.

Po występach artystycznych przyszła kolej na rozstrzygnięcie konkursów. W gronie nagrodzonych znalazła się również liczna grupa uczniów naszej szkoły.
Konkurs plastyczny ,,Co mogą zrobić dzieci, by nie rosła góra śmieci”:
Kamil Zych  klasa VI b- II miejsce,
Aleksandra Paluszewska  klasa V c- III miejsce,
Wyróżnienia otrzymali: Hubert Małecki III b, Alicja Liberadzka  IIc, Iza Górecka Va
W konkursie fotograficznym wyróżnienie otrzymała Klaudia Łuniewska  z klasy VI a.
W konkursie technicznym triumfowali:
Szymon Rostek klasa VI a- I miejsce,
Łukasz Rychter klasa VI a- III miejsce,

Wyróżnienia otrzymali: Wit i Olaf Woźniccy z klasy III d, Klaudia Luc z  klasy II b, Julia Żelechowska klasa II b
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek i  wspaniale się bawili . Uczniowie z naszej szkoły  nagrodzeni zostali cennymi niespodziankami .
Organizacją akcji i jej finału zajmowali się opiekunowie koła ekologicznego : panie Krystyna Milewska, Katarzyna Uniewska oraz Teresa Sychowicz , która otrzymała nagrodę dla najlepszego koordynatora akcji w mieście .
W czasie trwania akcji uczyliśmy się  wszyscy segregowania odpadów do specjalnych pojemników, poznawaliśmy szkodliwość rosnącej ilości śmieci  i ważność recyklingu. Zdobyte umiejętności będziemy wykorzystywać każdego dnia.