/  2014-2015   /  25 lat Samorządu Płońskiego

25 lat Samorządu Płońskiego

Dnia 24 czerwca 2015 roku w godz. 1400 – 1600 uczniowie klas VI b i VI c Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku wraz z wychowawcami uczestniczyli w dyskusji panelowej dla młodzieży z okazji 25-lecia Samorządności Terytorialnej w Płońsku. Spotkanie odbyło się Państwowej Szkole Muzycznej. Wzięli w nim udział pionierzy Płońskiego Samorządu oraz ważne postaci przemian społeczno-gospodarczych po 1990 roku, m.in.: Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik, Przewodniczy Rady Miejskiej Krzysztof Tucholski, Przewodniczący Rady Miejskiej I kadencji 1990-1994 Jan Piskorski, Z-ca Burmistrza III kadencji 1998-2002 Henryk Zienkiewicz, obecny Radny Arkadiusz Barański oraz przedstawiciele lokalnych mediów i kultury: Piotr Kaniewski oraz Katarzyna Ornarowicz. Zaproszeni goście przedstawili powstanie Samorządu Terytorialnego w Płońsku, a także podsumowali osiągnięcia minionego ćwierćwiecza w Płońsku. Prezentację multimedialną pt. „25 lat Płońskiej Samorządności w fotografii i dokumentach” zaprezentowała Katarzyna Ornarowicz. Debatę prowadził Rafał Adamczak- prezenter Radia Eska.